Profesjonalne zabezpieczanie budynków przed ptakami.

 

Towarzystwo ptaków, oprócz wielu korzyści, które za sobą niesie, ma w sobie też negatywne strony. Odchodami i piórami potrafią niszczyć piękne i zabytkowe budynki, przenoszą też choroby. Firma Owadek dysponuje systemem, który raz na zawsze rozwiąże problem niechcianego sąsiedztwa ptaków. To, co możemy Państwu zaproponować to profesjonalne zabezpieczanie budynków przed ptakami.

Zagrożenia ze strony dzikich ptaków.

Problem z ptakami jest szczególnie jaskrawy w przypadku sakralnych i zabytkowych budynków, instytucji państwowych, hoteli, banków i innych instytucji użytku publicznego. Na pewno nie pomnaża ich prestiżu i nie podkreśla ich powagi. Przyczynia się ponadto do ich niszczenia i naraża na koszty. Tym bardziej że bytujące w takich miejscach ptaki skutecznie zanieczyszczają odchodami nie tylko budynki, ale także chodniki i cały teren wokół nich.

Na tym jednak problemy się nie kończą. Ptaki bowiem nie tylko zanieczyszczają te miejsca odchodami. Ich pióra stanowią siedlisko bakterii, grzybów, roztoczy, pasożytów – słowem rezerwuar groźnych dla człowieka i zwierząt chorób. Jakie choroby przenoszą dzikie ptaki?

  • gruźlica,
  • ptasia grypa,
  • choroby wywoływane przez bakterie Salmonelii, Yersinii i wiele innych,
  • ptasie odchody, pióra i resztki naskórka powodują silne reakcje u osób wrażliwych.

Skuteczny system ochrony przed ptakami.

Inwestycja w oferowany przez firmę Owadek system ochrony przed ptakami zwróci się w krótkim czasie. Nie tylko jest bezpieczny dla ptaków, ale efektywny. Polega on na zamontowaniu na budynkach kolców, żeli, siatek lub odstraszaczy, które skutecznie zniechęcają ptaki do lądowania na parapetach i bytowania w tych miejscach. Ponadto nie jest to działanie na szkodę ptactwa – kolce i siatki nie stanowią dla nich bezpośredniego zagrożenia życia (nie ranią i nie zabijają). Zajmujemy się nie tylko montażem, ale także konserwacją.

Zapraszamy również na ciekawy artykuł na blogu poświęcony gołębiom – zagrożenia gołębie.

 

Zapraszamy do współpracy – oferujemy wyjątkowo korzystne ceny i gwarancję skuteczności.