Pluskwy są problematycznymi pasożytami, które zaczynają posiłek wtedy, kiedy my kładziemy się spać. Żywiąc się naszą krwią fundują nam bolesne ukąszenia, które szczególnie uciążliwe są dla osób uczulonych. Walka z nimi domowymi sposobami może okazać się nieskuteczna – warto zaufać fachowcom.

Nawet specjaliści przyznają, że walka z pluskwami jest trudna i wymaga odpowiednich, specjalistycznych środków. Pluskwy bytują w trudno dostępnych miejscach, szybko się rozmnażają, błyskawicznie przemieszczają i zawłaszczają kolejne tereny, w dodatku szybko zaczynają wykazywać odporność na preparaty do ich zwalczania.

Do uśmiercania pluskiew używamy różnych sposobów. Są to opryskiwacze, zamgławiacze ULV (zimna mgła), zamgławiacze termiczne (ciepła mgła) i inne. Czasem konieczne jest połączenie kilku metod, aby zabieg był maksymalnie efektywny. Co ważne – obiekt poddany takim zabiegom powinien być wyłączony z użytku w czasie od 4 do 24 godzin. Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi.

Zabieg zwalczania pluskiew powinien być ponowiony po 2-3 tygodniach. Daje to większą pewność, że pluskwy zostaną skutecznie wyeliminowane. Jeśli jednak uda się Państwu zareagować szybciej, zanim pluskwy zwiększą liczebność swojej kolonii, jest ok. 80-90 % szans, że pozbędą się ich Państwo za pierwszym razem.