Uciążliwe komary jak się ich pozbyć? Na ratunek profesjonalne odkomarzanie!

 

Komary to owady, które uprzykrzają letnie, plenerowe imprezy swoim natręctwem, okropnym dźwiękiem, swędzącymi ukąszeniami. Świąd skóry wywołany ukąszeniem u osób uczulonych na składniki ich śliny może prowokować drapanie i prowadzić do zakażeń skórnych dlatego warto pomyśleć o ich zwalczeniu. Możemy pomóc w pozbyciu się ich nieproszonego towarzystwa dlatego proponujemy skuteczne odkomarzanie.

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się komarów, a wybór najlepszego warto pozostawić doświadczonym specjalistom. Jesteśmy na bieżąco z trendami światowymi i mamy dostęp do specjalistycznych środków. To dzięki temu zyskują Państwo gwarancję, że po naszym odkomarzaniu te małe i uciążliwe insekty nie będą już Was niepokoiły, a co więcej przy okazji zwalczymy także meszki i kleszcze.

Wyboru odpowiedniej metody dokonujemy po przeprowadzeniu dokładnej analizy problemu. Wybór uzależniony jest od warunków środowiskowych oraz lokalizacji. A co najważniejsze – zawsze działa na komary we wszystkich stadiach rozwoju: począwszy od larw po dorosłe osobniki. Efekty utrzymują się w zależności od użytego środka – od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.

Często stosowaną i dającą bardzo dobre rezultaty metodą odkomarzania jest zamgławianie przestrzenne. Wytwarzamy wówczas trującą dla komarów mgłę o dopasowanej do warunków temperaturze, która wnika w najmniejsze zakamarki i zabija owady. Aby osiągnąć maksymalną skuteczność tej metody, mgłę rozpyla się także na elewacji i w kilkudziesięciu metrowym pasie wokół budynku, wokół pobliskich krzewów i drzew. Warto taki zabieg wykonywać cyklicznie, mamy wtedy pewność, że nasz ogródek wolny będzie od niebezpiecznych i uciążliwych insektów.

Gdzie warto przeprowadzić zabieg odkomarzania?

Odkomarzanie warto przeprowadzić:

  • na prywatnych posesjach,
  • przy zbiornikach wodnych,
  • na działkach,
  • na terenach imprez plenerowych,
  • w domach wczasowych, pensjonatach, domach wypoczynkowych,
  • po powodziach.

Warto pamiętać, że odkomarzanie jest skuteczne także wobec innych szkodliwych owadów, takich jak groźne kleszcze i meszki. Odkomarzanie to zabieg bezpieczny bo przeprowadzany jest tak aby nie stwarzał zagrożenia dla nas i dla pożytecznych owadów takich jak pszczoły.

Warto nam zaufać – wiemy, jak odkomarzanie wykonać najlepiej. Zapraszamy do współpracy!

Na temat komarów, meszek i kleszczy mogą przeczytać Państwo tutaj.