Uciążliwe komary. Jak się ich skutecznie pozbyć? Profesjonalne odkomarzanie!

 

Komary to owady, które nie tylko uprzykrzają letnie, plenerowe imprezy swoim natręctwem, okropnym dźwiękiem i swędzącymi ukąszeniami. Przenoszą także choroby, a świąd skóry u osób uczulonych na składniki ich śliny może prowokować drapanie i prowadzić do zakażeń skórnych. Możemy pomóc w pozbyciu się ich nieproszonego towarzystwa – przeprowadzamy skuteczne odkomarzanie.

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się komarów, a wybór najlepszego warto pozostawić doświadczonym specjalistom. Jesteśmy na bieżąco z trendami światowymi, mamy dostęp do specjalistycznych środków. Dzięki temu zyskują Państwo gwarancję, że po naszym odkomarzaniu te małe i uciążliwe insekty nie będą już niepokoiły .

Wyboru odpowiedniej metody dokonujemy po przeprowadzeniu dokładnej analizy problemu. Wybór ten jest uzależniony od warunków środowiskowych oraz lokalizacji. Co najważniejsze – zawsze działa na komary we wszystkich stadiach rozwoju: od larw po dorosłe osobniki. Efekty utrzymują się w zależności od użytego środka – od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Często stosowaną i dającą bardzo dobre rezultaty metodą odkomarzania jest zamgławianie przestrzenne. Wytwarzamy wówczas trującą dla komarów mgłę o dopasowanej do warunków temperaturze, która wnika w najmniejsze zakamarki i zabija owady. Aby osiągnąć maksymalną skuteczność tej metody, mgłę rozpyla się także na elewacji i w kilkudziesięciu metrowym pasie wokół budynku, wokół pobliskich krzewów i drzew.

Gdzie warto przeprowadzić zabieg odkomarzania?

Odkomarzanie warto zastosować:

  • na prywatnych posesjach,
  • przy zbiornikach wodnych,
  • na działkach,
  • na terenach imprez plenerowych,
  • w domach wczasowych, pensjonatach, domach wypoczynkowych,
  • po powodziach.

Warto pamiętać, że odkomarzanie jest skuteczne także wobec innych szkodliwych owadów, jak np. meszki czy kleszcze. Gwarantujemy przy tym bezpieczeństwo tego zabiegu dla pożytecznych owadów – przeprowadzamy je tak, aby nie było groźne dla np. pszczół.

Warto nam zaufać – wiemy, jak odkomarzanie wykonać najlepiej. Zapraszamy do współpracy!

Na temat komarów, meszek i kleszczy mogą przeczytać Państwo tutaj.