Towarzystwo ptaków, oprócz wielu korzyści, które za sobą niesie, ma w sobie też negatywne strony. Odchodami i piórami potrafią niszczyć piękne i zabytkowe budynki, przenoszą też choroby. Firma Owadek dysponuje systemem, który raz na zawsze rozwiąże problem niechcianego sąsiedztwa ptaków.

Problem z ptakami jest szczególnie jaskrawy w przypadku sakralnych i zabytkowych budynków, instytucji państwowych, hoteli, banków i innych instytucji użytku publicznego. Na pewno nie pomnaża ich prestiżu i nie podkreśla ich powagi, przyczynia się ponadto do ich niszczenia i naraża na koszty. Tym bardziej że bytujące w takich miejscach ptaki skutecznie zanieczyszczają odchodami nie tylko budynki, ale także chodniki i cały teren wokół nich.

Na tym jednak problemy się nie kończą – ptaki bowiem nie tylko zanieczyszczają te miejsca odchodami, ich pióra stanowią siedlisko bakterii, grzybów, roztoczy, pasożytów – słowem rezerwuar groźnych dla człowieka i zwierząt chorób.

Inwestycja w oferowany przez firmę Owadek system ochrony przed ptakami zwróci się w krótkim czasie. Nie tylko jest bezpieczny dla ptaków, ale efektywny. Polega on na zamontowaniu na budynkach kolców, żeli, siatek lub odstraszaczy , które skutecznie zniechęcają ptaki do lądowania na parapetach i bytowania w tych miejscach.

Zajmujemy się nie tylko montażem, ale także konserwacją .

Zapraszamy do współpracy – oferujemy wyjątkowo korzystne ceny i gwarancję skuteczności.