Nieprzyjemne zapachy? Drobnoustroje? Pomoże profesjonalne ozonowanie!

 

Ozonowanie jest zabiegiem o wielu przeznaczeniach. Likwiduje nieprzyjemne zapachy (dezodoryzacja) o różnym pochodzeniu, niszczy drobnoustroje, oczyszcza. Jego ogromną zaletę stanowi ponadto fakt, że zabieg jest bezpieczny dla ludzi i środowiska.

Oczyszczanie powietrza

Ozonowanie sprawdzi się znakomicie wszędzie tam, gdzie czystość mikrobiologiczna otoczenia człowieka jest priorytetem. Dzięki temu zabiegowi powietrze zostaje oczyszczone z alergenów i drobnoustrojów. Przekłada się to bezpośrednio na zmniejszenie zachorowalności na wiele chorób, takich jak np. grypa czy zakażenia dróg oddechowych; przynosi także ulgę alergikom. Zabieg ten szczególnie polecany jest w tych miejscach, w których występuje duże skupisko ludzi, a więc i bakterii chorobotwórczych oraz wirusów, takich jak szpitale, przychodnie, szkoły, zakłady pracy. Można ozonowanie zastosować także do klimatyzacji oraz przewodów wentylacyjnych, dzięki czemu jakość powietrza w pomieszczeniach jest dużo wyższa.

Likwidacja nieprzyjemnych zapachów

Zabieg ozonowania dobrze sprawdza się także przy usuwaniu uporczywych i nieprzyjemnych zapachów. Zdarzają się sytuacje, w których przykry zapach jest niemożliwy do usunięcia domowymi sposobami, np. zalanie, powódź, długoletnie palenie papierosów w pomieszczeniu, pożar, hodowla zwierząt, pleśń i zagrzybienie. Woda sprawia, że elementy wyposażenia domu nasiąkają i stają się doskonałym miejscem zamieszkania dla bakterii, które powodują nieprzyjemnych zapach. W przypadku pożaru gryzący zapach dymu wsiąka we wszystko, co ocalało z pożaru i nie daje się usunąć latami. Również palenie papierosów pozostawia zapach, który utrzymuje się bardzo długo.

Ozonowanie działa na przyczynę problemu, nie na skutek, dzięki czemu problem zostaje rozwiązany na zawsze – nie ma ryzyka, że zapach po takim zabiegu wróci.

Ozonowanie klimatyzacji

Utrzymywanie klimatyzatorów w prawidłowym stanie higienicznym jest koniecznością. Zaniedbanie tego grozić może poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi osób, które narażone są na kontakt z zanieczyszczonym powietrzem. Zaniedbana klimatyzacja zawiera w sobie mnóstwo roztoczy, bakterii, grzybów, alergenów, pleśni. Ozonowanie doskonale nadaje się do przywrócenia jej czystości: cząsteczki ozonu wnikają w jej wnętrze i usuwają drobnoustroje.

Metoda ta nie stanowi dla ludzi i środowiska żadnego zagrożenia, o ile przeprowadzana jest zgodnie z zasadami. Zapraszamy do współpracy!