Zagrożenia ze strony gryzoni. Co warto wiedzieć? Skuteczna deratyzacja.

 

Z gryzoniami nie ma żartów. Ich pojawienie się w naszym otoczeniu oznacza kłopoty, przed którymi uchronić może szybko i skutecznie przeprowadzona deratyzacja. Warto sprawę powierzyć specjalistom z bogatym doświadczeniem.

Jak bardzo groźne jest ich pojawienie się w naszym pobliżu, niech świadczy garść faktów dotyczących szczurów. Szczur jest wszystkożerny, ma wyjątkową łatwość adaptacji nawet w najtrudniejszych warunkach. Błyskawicznie powiększa swoje stado i zawłaszcza kolejne tereny. Zlekceważenie pojawienia się szczurów obok nas może skutkować trudną do opanowania plagą, która z kolei generuje większe koszty deratyzacji.

Szczury są ponadto nosicielami wielu chorób (naukowcy twierdzą, że przenoszą ponad 200!). Są sprawcami wielu szkód: wykradają żywność, zanieczyszczają zapasy odchodami, niszczą przewody wodociągowe i kanalizacyjne, instalacje elektryczne, przyczyniają się do zalań i pożarów. Potrafią gryźć z niewyobrażalną szybkością wszystko, co napotkają na swojej drodze, także…beton! Naruszają w ten sposób konstrukcje budynków, co stanowi bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia.

Jednakże zagrożenie stanowią nie tylko szczury – w jednym rzędzie z nimi stoją też myszy, nornice i inne małe zwierzęta. W przypadku tak groźnych szkodników, potrzebne jest szybkie i zdecydowane działanie, które oparte jest na solidnym fundamencie wiedzy i doświadczenia.

Prawo wymaga od każdego właściciela, posiadacza i zarządcy nieruchomości zabezpieczyć ją tak, aby nie doszło do rozprzestrzenienia się gryzoni.

Skuteczna deratyzacja Śląsk.

 

Firma Owadek proponuje Państwu przede wszystkim:

  • deratyzację, czyli likwidację już istniejących gryzoni, przeprowadzaną jednorazowo lub cyklicznie,
  • działania prewencyjne: system monitorujący szkodniki w różnego rodzaju obiektach (od całych osiedli, bloków, domów, garaży po hale produkcyjne, zakłady etc.) i zabezpieczenie przed gryzoniami przeprowadzone według obowiązujących obecnie norm prawnych,
  • zabezpieczenie budynków przed wniknięciem gryzoni.

Gwarantujemy 100-procentową skuteczność naszych działań, zarówno w ramach prewencji, jak i likwidacji już istniejącego problemu z gryzoniami. Do ich likwidacji używamy sprawdzonych metod i środków wiodących producentów, które w setkach przeprowadzonych przez nas akcji deratyzacyjnych dały znakomite efekty. Zapraszamy do współpracy!

Więcej o szczurach, o zagrożeniach i chorobach jakie przenoszą przeczytają Państwo tutaj.